Skontaktuj się z nami  otunit@otunit.com 509 80 50 60

Skontaktuj się z nami  otunit@otunit.com 509 80 50 60

ZWALNIAK - LUZOWNIK hamulca to urządzenie do odblokowania (wyłączania) dużych, segmentowych hamulców ciernych. Zwalniaki stosuje się również w instalacjach, które pracują w ruchu posuwisto-zwrotnym, czyli w różnego rodzaju zasuwach i zaworach, systemach podnoszenia i opuszczanie zapór. Pod względem napędu zwalniaki dzielą się na elektromechaniczne i elektrohydrauliczne. Od prawidłowego działania zwalniaków hamulcowych w windach i podnośnikach zależy w dużym stopniu normalna praca mechanizmów dźwigowych i bezpieczeństwo korzystających z nich osób.
HAMULCE SZCZĘKOWO BĘBNOWE ze zwalniakami elektrohydraulicznymi typu EB, ZE, ZHA oraz ze zwalniakami elektromagnetycznymi typu DZEMz są przystosowane do współpracy z bębnami hamulcowymi na ich powierzchni zewnętrznej. Moment hamowania jest wywoływany sprężyną zabudowaną w korpusie zwalniaka (AHH, AHG) bądź w układzie dźwigniowym (AHH seria 300, AHM), która poprzez układ dźwigni powoduje dociskanie szczęk hamulcowych z okładzinami ciernymi do powierzchni ciernej bębna hamulcowego.

W naszej ofercie znajdą Państwo Zwalniaki elektrohydrauliczne EB, ZE, ZHA, Zwalniaki elektromagnetyczne DZEMz oraz Hamulce szczękowe bębnowe typu AHm, AHh, AHg, ATZ, ATG, AHS.

HAMULEC ZE ZWALNIAKIEM

ZWALNIAK LUZOWNIK DZEM

ZWALNIAK LUZOWNIK EB

ZWALNIAK LUZOWNIK ZE